Chybí ti zde ikonka tvého oblíbeného piva / pivovaru? Pošli mi odkaz na oficiální stránku pivovaru, kde je logo volně ke stažení. Pokud jste přímo zástupce pivovaru, zašlete mi logo na e-mail včetně souhlasu s jeho použitím na Pivním deníčku a já logo rád přidám.
Albina je naše uchopení witbieru a jeho klasického základu obsahující k troše ječného sladu velký podíl sladované i nesladované pšenice a ovsa.
VÍCE O PIVU
Na letošní várky jsme se ze solidárních závozů citrusů z řecké biofarmy s přáteli naloupali a nasušili kůru z desítek kilogramů pomarančů, grepů a citrónů, přisypali trochu českého (sic!) bio koriandru a heřmánku. Hned první den kvašení piva na spilce byl celý pivovar po strop plný opulentní citrusové vůně – vše se krásně semklo dohromady, pivo je výrazné, ale nic z něj zbytečně nevyčnívá. Balanc citrusovosti a květinové parfémovistosti, které umí opravdu snad jen citrusy v kombinaci s koriandrem, je přesně tam, kde má být. Odpolední osvěžení i drink do teplého večera.
Extrakt původní mladiny: 11 %
Obsah alkoholu: 5,5 %
Slady:
plzeňský bio
pšeničný bio
pšeničné vločkybio
ovesné vločky bio
Chmely:
Hallertau Mittlefrüh (integrovaná zemědělská produkce)
Koření:
chemicky kůra bio citrusů, koriandr bio, heřmánkový květ
Vlastimil M. okomentoval před pivo následovně:
Albina je naše uchopení witbieru a jeho klasického základu obsahující k troše ječného sladu velký podíl sladované i nesladované pšenice a ovsa. VÍCE O PIVU Na letošní várky jsme se ze solidárních závozů citrusů z řecké biofarmy s přáteli naloupali a nasušili kůru z desítek kilogramů pomarančů, grepů a citrónů, přisypali trochu českého (sic!) bio koriandru a heřmánku. Hned první den kvašení piva na spilce byl celý pivovar po strop plný opulentní citrusové vůně – vše se krásně semklo dohromady, pivo je výrazné, ale nic z něj zbytečně nevyčnívá. Balanc citrusovosti a květinové parfémovistosti, které umí opravdu snad jen citrusy v kombinaci s koriandrem, je přesně tam, kde má být. Odpolední osvěžení i drink do teplého večera. Extrakt původní mladiny: 11 % Obsah alkoholu: 5,5 % Slady: plzeňský bio pšeničný bio pšeničné vločkybio ovesné vločky bio Chmely: Hallertau Mittlefrüh (integrovaná zemědělská produkce) Koření: chemicky kůra bio citrusů, koriandr bio, heřmánkový květ